معاونت تبلیغ تهران

معاونت تبلیغ استان تهران فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز نموده است. در ابتدا با مشورت آیت‌الله جاودان میزهای پرسش و پاسخ در هیئات و مساجد بزرگ شهر تهران از قبیل مسجد ارک، مسجدامام صادق(ع)، مسجد شهدا، مسجد شهید بهشتی،مسجد امام حسین(ع) ،مهدیه تهران و… برقرار گردید و با گذشت زمان شاهد افزایش استقبال مردم از این طرح بودیم. با وجود به کارگیری روش های متنوع جهت تبلیغ، هنوز میزها و غرفه های پرسش و پاسخ از تأثیرگذارترین فعالیت‌ها در این زمینه محسوب میگردد. به فرموده استاد جاودان این کار باید از اول انقلاب اسلامی آغاز می شد و از این طریق می‌توان در زمینه فرهنگی تأثیر فراوانی بر کشور گذاشت.

اصلی ترین برنامه ها در سال های اخیر

۱. میزهای پرسش و پاسخ شرعی و مشاوره مذهبی ماه مبارک رمضان (بامداد):
به مدت۲۵ شب با میانگین حضور ۲۰ نفراز مبلغین خواهر و برادر در مساجد و هیئات مهم شهر تهران
۲. میزهای پاسخگویی در دهه محرم:
این برنامه به مدت ۱۰ شب در هیئت‌های ریحانه النبی ، اجتماع عشیره عاشورا، شهدای گمنام شهرک شهید محلاتی با میانگین حضور ۸ مبلغ برادر و خواهربرگزار گردید.

مجموعه فعالیت های مسجد امام خمینی(ره) بازار

مسجد امام خمینی(ره) یکی از مکان های تاریخی شهر است که در منطقه بازار تهران قرار گرفته و به عنوان یکی از آثار ملی ایران در تاریخ ۱۳۶۳ به ثبت رسیده‌است.این مسجد با قدمتی در حدود ۱۸۰ سال از زیباترین مساجد تاریخی تهران است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد مسجد امام بالا بودن حجم گذری از این مسجد است که اهمیت کار فرهنگی را بسیار محسوس می کند. با عنایت خداوند، در مجموع اقدامات مناسبی انجام پذیرفت که در ادامه به اختصار به آن ها اشاره خواهد شد:
• ۲ساعت پخش روزانه برنامه های صوتی
• مشورت و همکاری با سایر گروه های تبلیغی، مشاوره ای،جهادی
• توسعه کمی و کیفی مبلغین(با تمرکز بر مدارس علمیه)

ماه محرم و صفر

مسجد امام به رسم هرساله برا تعظیم شعائر حسینی در ایام ماه محرم و صفر فضای ظاهری مسجد را در عزای سیدالشهدا (علیه السلام) سیاه پوش و  مراسم سخنرانی آیت الله جاودان و عزاداری ذاکرین اهلبیت علیها السلام را با توجه به دستورالعمل های بهداشتی در فضای باز برقرار نمود و همچنین برنامه ظهر تاسوعا ، ظهر عاشورا ، ظهر اربعین و ظهر شهادت پیامبرگرامی اسلام (ص)را به صورت ویژه برگزار کرده است.

ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی

مسجد امام خمینی بازار تهران با توجه به جایگاه حساس و مرکزی خود در قلب اقتصاد کشور توانست با برگزاری نمایشگاه به عنوان ابزاری کارآمد و هدفمند به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی بپردازد و با توجه به تعداد بیشمار مردم عبوری از مسجد این موارد را به صورت گسترده به سمع و نظر مردم برساند. مهمترین فعالیت مسجد امام خمینی در این ایام برپایی نمایشگاهی تحت عنوان “دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقاوت” بود که به لطف خدا با بازخورد خوبی از سمت مردم مواجه شد.
طرح های استفاده شده در نمایشگاه:
.مجموعه پوسترهایی از بیانات امامین انقلاب و افراد شاخص انقلاب اسلامی با تمرکز بر مبانی و ریشه های انقلاب اسلامی.
مجموعه پوسترهایی از دستاوردهای انقلاب اسلامی.
موشن گرافی و کارهای تصویری دستاوردهای انقلاب اسلامی.
بزرگداشت روز میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها.
مصاحبه میدانی.

فعالیت در قرارگاه هرندی

این قرارگاه در محله هرندی واقع در جنوب بازار تهران قرار دارد که از مناطق کم برخوردار و پرآسیب کشور محسوب می شود. گروه جهادی موسسه ایمان ماندگار در ۲ بخش شرق و غرب محله در مساجد آقا باقری ها،امیرالمومنین(ع) و حسینیه معراج در زمینه های تربیتی، آموزشی و فرهنگی کودکان و نوجوانان این منطقه فعال می باشد. برنامه های تبلیغی هم برای پسران و هم دختران توسط مربیان برادر و خواهر در حال انجام است. این برنامه ها در قالب های اردو، کلاس، هیئت،ورزش و… می باشد.به واسطه این برنامه و جهت تأثیر گذاری بهتر تاکنون با حدود۸۰ خانواده نیزارتباط برقرار شده است.

برای دیدن عکس های معاونت تبلیغ روی دکمه زیر کلیک کنید.