معاونت تبلیغ قم

 

موسسه ایمان ماندگار با توجه به لزوم تبلیغ در مناطق محروم (از منظر اقتصادی و فرهنگی) و مناطقی که در آن به دلایل گوناگون خطرآسیب به اعتقادات مسلمین وجود دارد از سال۱۳۹۳ اقدام به اعزام مبلغین و طلاب از شهر قم به این مناطق نمود.در حال حاضر ۵ گروه تبلیغی در نقاط مختلف کشوردرحال فعالیت می باشد.این گروه ها با محوریت مناسبت‌های خاص مانند ماه مبارک رمضان، محرم و ایام فاطمیه به فعالیت می پردازند،لیکن در بازه های زمانی مختلف(به خصوص تابستان)دراین مناطق مستقر می باشند.

گروه تبلیغی شهید محراب

 

گروه تبلیغی شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی از ایام فاطمیه سال ۱۳۹۹ فعالیت خود را با روضه های خانگی در شهرستان سهند استان تبریز آغاز نمود.جمعیت این استان عمده از شیعیان هستند اما به دلیل نزدیکی به شهر تبریز جمعیتی فصلی حدود۱۰.۰۰۰ نفری از برادران کُرد اهل سنت را نیز به همراه دارد که ضرورت کار را بسیار محسوس کرده و از نظر کار فرهنگی موقعیتی بکر دارد. این گروه بعد از شناسایی کامل منطقه به صورت محله به محله و مسجد به مسجد و نیز شناسایی تاثیرگزاران،روحانیون و معتمدینی که پتانسیل کار فرهنگی را دارند، با برنامه ریزی انجام گرفته فعالیت تبلیغ را آغاز کردند. در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد روحانیون و طلاب شهرستان عضو این گروه تبلیغی هستند.

گروه تبلیغی شمیم رحمت

این گروه تبلیغی از سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را در استان خراسان جنوبی شهرستان درمیان که مرز مشترک با افغانستان دارد آغاز نمود. این شهرستان دارای۱۳۲ روستا است که ۷۰ درصد جمعیت ۵۴۰۰۰ نفری این شهرستان از برادران اهل سنت هستند که اهمیت کار فرهنگی را بسیار محسوس می کند. قبل از شروع فعالیت این گروه ۳ طلبه به طور ثابت برای امر تبلیغ فعال بودند که این عدد از آغاز فعالیت گروه تا به امروز به ۲۵ طلبه ثابت رسیده است.

گروه تبلیغی باران ولایت

این گروه تبلیغی از سال ۱۳۸۷ فعالیت خودرادر استان خراسان جنوبی شهرستان بیرجند و روستاهای اطراف آغاز نمود.رویکرد گروه در اوایل ، دانش آموزی و فعالیت های مرتبط با این گروه سنی بوده اما از سال ۱۳۹۸ فعالیت های خود را گسترش دادند که در حال حاضر مبلغین گروه تبلیغی به ۳۰ نفر رسیده اند.

گروه تبلیغی ایمان ماندگار

این گروه تبلیغی از سال ۱۳۹۵ فعالیت خودرادر شهرستان رضوان شهر استان گیلان آغاز نمود.جمعیت این استان تلفیقی از شیعیان و اهل سنت است.سوالاتی که در جریان تبلیغ توسط دانش آموزان مطرح شده است بیانگر تاثیر عمیق شبهات وهابیت و فضای مجازی در بین مردم به خصوص دانش آموزان است.

برای دیدن عکس های معاونت تبلیغ روی دکمه زیر کلیک کنید