این مسجد در محله شیوا منطقه چهارده تهران واقع شده است. مساجد این منطقه از نظر فعالیت در زمان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بسیار شاخص بوده اند و مسجد باب النجات در میان این مساجد به عنوان مسجد مادر شناخته می شده است. متاسفانه در سال های گذشته فعالیت این مسجد منحصر در برگزاری نماز جماعت و مناسبت‌های خاص مذهبی بوده و عوامل متعددی از جمله وضعیت نامناسب مالی اهالی محله، وضعیت نامطلوب بودجه مسجد و عدم جذب نیروهای جوان در این وضعیت دخیل بوده است. موسسه از سال 1393 از طریق طرح« قرآن بخوان» جایزه بگیر و تبلیغات چهره به چهره فعالیت خودرادر این مناطق آغاز نموده است. هم اکنون 6 حلقه پسران و 4 حلقه دختران با مجموع 85 متربی توسط 16 معلم و دو مربی اصلی در حال فعالیت می باشند.

سرآسیاب که از مناطق قدیمی تهران است داراي سه مسجد می باشد که قدیمی ترین آنها مسجد حجت است که در سال ۱۳۱۰ ساخته شده است. زمانیکه در این محل فقط چند خانوار زندگی میکردند. مسجد حجت از مساجد فعال در زمان رژیم ستم شاهی و همچنین در دوران انقلاب اسلامی بوده است. این مسجد قدیمی و با سابقه منطقه ، در دوران دفاع مقدس پیش از ۶۸ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. یکی از ویژگی هاي مهم این مسجد فعالیت ۴ هیئت مختلف در آن می باشد.در حال حاضر نیز در این مسجد به اقامه نماز، تفسیر قرآن  و بیان  احادیث  اهل  بیت (ع) مشغول می باشند . موسسه از سال ۱۳۹۸ از طریق اطلاع رسانی چهره به چهره فعالیت خود را در این مسجد آغاز نموده است. هم اکنون حلقه ها با مجموع ۲۰ متربی در این مسجد فعال هستند.

مسجد خندق آبادی به علت قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص و سابقه حضور بزرگانی چون میرزا هاشم قندی و مرحوم خندق آبادی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است.ساکنان آن اکثرا اقشار ضعیف جامعه یا مهاجرین افغانستانی می باشد.  با وجود اینکه حضور قشر نوجوان و جوان متعهد، فعال و مسئولیت پذیردر این منطقه کامال مشهود است،ضعیف بودن بافت منطقه، اثرپذیری منفی از نزدیکی به بازار و نسبت بالای جمعیت برادران اهل سنت،زمینه ایجاد انواع چالش ها رادر این منطقه فراهــم آورده است.  موسسه از سال 1395 از طریق تبلیغات محیطی، تبلیغ چـهره به چـهره و طرحـهای ( بلد باش) و (قرآن بخوانید) فعالیت خود را در این منطقه آغاز نموده است. هم اکنون در این مسجد 4 حلقه برادران و 1 حلقه خواهران مجموعا به تعداد50 نفر توسط6 مربی در حال فعالیت می باشند.

مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) از قدیمی ترین مساجد خیابان ایران می باشد. ضمن اینکه موقعیت جغرافیایی آن موجب شده است تا جمعیت نمازگزاران در مسجد قابل توجه بوده و نوجوانان نیز به خصوص در ایام تابستان مراجعه زیادی به مسجد داشته باشند. عدم وجود برنامه های دقیق و مربیان با تجربه در سال های گذشته موجب شده است به مرور جمعیت غالب مسجد را سالخوردگان تشکیل دهند، در عوض وجود خانواده های تحصیل کرده و مذهبی زمینه مناسبی را برای فعالیت‌های فرهنگی و دینی فراهم کرده است؛ ضمن اینکه وجود تعداد زیادی مدرسه (که عموما دارای سطح بالای علمی و مذهبی هستند) موجب سهولت جذب دانش آموزان گشته است.  موسسه در سال 1396 از طریق نصب تبلیغات محیطی در محل و اطلاع رسانی در مدارس فعالیت خودرا آغاز نموده است. هم اکنون 3 حلقه صالحین مجموعا به تعداد 58 نفر توسط 3 مربی و 3 کمک مربی در این مسجدفعال می باشند.

مسجد فائق در  ناحیه خیابان ایران واقع شده است. حضور خانواده های اصیل و مذهبی و تراکم بالای جمعیت به خصوص جوانان از ویژگی های این منطقه است. از امتیازات مسجد فائق ، مقبره شهدا و سالن ورزشی وسیع آن است که همه‌ روزه محل رجوع دانش آموزان،دانشجویان و سایر نمازگزاران است. موسسه فعالیت خود را در این مسجد از سال 1399 به وسیله تبلیغات فضای مجازی و نصب بنرآغاز نمود. هم اکنون 3 حلقه با جمعیت 30 نفر توسط 3 مربیدر حال فعالیت هستند.

این مسجد با مساحت بسیار اندکش سالیان درازی مرکز مبارزات مردم محلات مولوی و قیام علیه نظام طاغوت بود و بسیاری از مبارزان برای دریافت تازه ترین دیدگاه های رهبر انقلاب اسلامی به مسجد لواسانی می آمدند. کتابخانه این مسجد که جزو کتابخانه های فضای باز است درست در سمت چپ این مسجد واقع شده و حدود ۵۰۰ جلد کتاب با موضوعات دینی، فرهنگی، علمی و تاریخی دارد. مسجد لواسانی از جمله مساجدی با مساحت کم است که اثبات کرده برای انجام کارهای بزرگ حتما نباید فضای خیلی بزرگ یا بودجه ای کلان داشت. موسسه از سال ۱۳۹۹ از طریق نصب پوستر و اطلاع رسانی چهره به چهره فعالیت خودرادر این مسجدآغاز نموده است. هم اکنون حلقه های صالحین با مجموع ۱۵ متربی توسط دو مربی در این مسجد فعال هستند.

مسجد ولیعصر یکی از مساجد قدیمی منطقه ۱۴ تهران است و با سابقه حضور بزرگانی چون میرزا جواد خراسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است که با همت ایشان و شاگردان ایشان به تدریس احکام و اخلاق و عقاید می پرداختند . این مسجد قبل از انقلاب به پایگاهی برای فعالیت های انقلابی تبدیل شده بود و این روند تا انقلاب و نیز تا به امروز ادامه پیدا کرده است .در حال حاضر این مسجد در زمینه های فرهنگی، کتابخوانی، ورزشی ،برگزاری مراسمات مذهبی و… فعالیت دارد . موسسه از سال ۱۳۹۹ از طریق تبلیغات محیطی، تبلیغ چهره به چهره فعالیت خود را در این منطقه آغاز نموده است. هم اکنون در این مسجد حلقه های صالحین مجموعا به تعداد ۲۰ نفر در حال فعالیت می باشند.

مسجد امام جعفرصادق علیه السلام درخیابان پیروزی محله صد دستگاه در منطقه چهارده تهران واقع شده است. دربین مساجد این منطقه این مسجد بلحاظ موقعیت محلی جوانان قدیمی آن درمبارزه باحکومت طاغوت وبه‌ پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی نقش فعال داشته و باروحیه انقلابی و مذهبی همانند همه انقلابیون وفادار به امام در دوران دفاع مقدس با تقدیم شهدای گرانقدر و همچنین جانبازان ایثارگر بسیار شاخص بوده است. متاسفانه امروزه بدلیل برخــی مسائل و مشکلات وبه‌ واسطه تفکرات غیرفرهنگی به روز مرگی افتاده وبا دخالت واعمال سلیقه های فردی و غیر مسئولانه و سایر عوامل در عدم جذب نیروهای جوان در این وضعیت دخیل بوده است. موسسه از سال ۱۳۹۴ از طریق تبلیغات محیطی، تبلیغ چهره به چهره فعالیت خود را در این منطقه آغاز نموده است. هم اکنون در این مسجد ۵ حلقه مجموعا به تعداد ۴۰ نفردر حال فعالیت می باشند.

برای دیدن عکس های صالحین روی دکمه زیر کلیک کنید